Wyróżnia nas to, że nasza usługa jest kompleksowa
Dodano dnia: 14 Maj, 2017

Wkrótce obejmiemy projekt asset managementowy dużego obiektu handlowego – mówi Grzegorz Mroczek, v-ce prezes CREAM. Firma jest partnerem merytorycznym Shopping Center Forum 2017 CEE Edition.

Zapraszamy do lektury wywiadu z Grzegorzem Mroczkiem, v-ce prezesem CREAM, dla retailnet.pl

– Wkrótce obejmiemy projekt asset managementowy dużego obiektu handlowego – mówi Grzegorz Mroczek, v-ce prezes CREAM. Firma jest partnerem merytorycznym Shopping Center Forum 2017 CEE Edition.

Jesienna edycja Shopping Center Forum odbędzie się 27-28 września w Centrum Konferencyjnym Expo XXI w Warszawie. Właśnie tego dnia w jednym miejscu spotkają się wszyscy, którzy decydują o rozwoju rynku centrów handlowych w regionie CEE.

Retailnet.pl: – Wzięli Państwo udział w wiosennej edycji SCF 2017. Czy przeprowadzone podczas Forum rozmowy okazały się owocne?

Grzegorz Mroczek, v-ce prezes CREAM: – Obie edycje Forum dla firm, które aktywnie działają na rynku to obowiązkowe imprezy a ich wymiar jest wielowątkowy w relacjach wynajmujący – najemca. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu, możliwości spotkania się i wymiany doświadczeń. Cały zespół zajmujący się wynajmem powierzchni jest zawsze obecny na Forum i zawsze ta praktyka przynosi konkretne efekty w postaci zawartych umów dla naszych Klientów. Ale to też okazja do budowania bliższych relacji na przyszłość poprzez poznanie potrzeb i planów najemców na najbliższe lata. Te potrzeby się zmieniają tak samo jak zmieniają się obiekty i jeśli nie teraz to być może będzie pole do współpracy za jakiś czas. Dlatego ważne aby zawsze być blisko ogólnie pojętego rynku. To również doskonała okazja do spotkań z dostawcami rozwiązań w obszarze zarządzania obiektami i porównywania rozwiązań i ofert, które też mają wpływ na wyniki generowane przez obiekty.

Retailnet.pl: CREAM wyróżnia to, że oferuje nie tylko usługi związane z zarządzaniem obiektami handlowymi...

Grzegorz Mroczek, v-ce prezes CREAM: – To prawda. Zarządzamy zarówno nieruchomościami handlowymi, jak i biurowymi. Generalnie wyróżnia nas to, że nasza usługa jest kompleksowa. Dla naszych inwestorów instytucjonalnych i funduszy private equity prowadzimy w zasadzie cały wachlarz potrzebnych usług. Są to nie tylko zarządzanie, czy asset management, ale także leasing, marketing, obsługa księgowa, czy obsługa prawna. Właściwie możemy zaoferować każdą usługę związaną z nieruchomościami komercyjnymi.

Retailnet.pl: Która z tych usług jest tą najważniejszą dla CREAM?

Grzegorz Mroczek, v-ce prezes CREAM: – W zasadzie najważniejsza jest ta, która jest potrzebna klientowi. Niektórzy klienci potrzebują asset managementu, inni mocnego zespołu leasingu, a jeszcze inni obsługi księgowo-finansowej "uszytej" i zorientowanej na nieruchomości. Na pewno dla nas najistotniejsze są te usługi, w których dzisiaj jesteśmy najmocniej wyspecjalizowani. Asset management, leasing, zarządzanie i marketing to zdecydowanie nasze najmocniejsze gałęzie.

Retailnet.pl: Prowadzona przez CREAM działalność obejmuje zarówno galerie handlowe, centra typu "convenience", obiekty multi-funkcjonalne, obiekty biurowe i nieruchomości typu stand-alone. Co jest najtrudniejsze w prowadzeniu tak zróżnicowanej działalności?

Grzegorz Mroczek, v-ce prezes CREAM: – Generalnie cały rynek jest wymagający. Rozwój organizacji i budowanie nowych produktów jest mocno angażujące, a oczekiwania ze strony klientów oraz najemców są bardzo wysokie. Ale mamy świadomość tego, jak ten rynek funkcjonuje z każdej strony. Uczestniczymy w projektach doradczych dla wielu podmiotów na różnych etapach "życia projektu" więc mamy mocną bazę danych. Ponieważ wiemy jak rynek funkcjonuje od strony praktycznej, możemy bardzo dobrze przygotować każdą ofertę. Każda z nich jest "uszyta" na miarę i mocno sprecyzowana.

Retailnet.pl: W portfolio CREAM znajduje się 26 nieruchomości handlowych zlokalizowanych na terenie całej Polski, wskaźnik komercjalizacji wynosi 99 proc. To bardzo dobry wynik.

Grzegorz Mroczek, v-ce prezes CREAM: – Właściwie przez cały czas utrzymujemy ten poziom, choć standardem rynkowym jest od 3 do 5 proc. wakatów. U nas tylko pojedyncze lokale są w tej chwili niewynajęte, co pokazuje, że mimo trudnych czasów, generalnie świetnie sobie radzimy.

Retailnet.pl: Flagowymi inwestycjami CREAM są Galeria Askana i Galeria Wisła. Jakie zmiany wprowadzane są obecnie w ramach Galerii Wisła?

Grzegorz Mroczek, v-ce prezes CREAM: – Galeria Wisła niedługo będzie miała już 8 i pół roku i mimo, że dobrze się "starzeje", to konieczne było jej odświeżenie. Obecnie pracujemy nad relokacją food courtu. Mamy już pozwolenie na budowę, zabezpieczyliśmy większość najemców. Nowy food court będzie składał się z 5 lub 6 lokali i będzie "wychodził" na galerię. Projekt jest imponujący. Wprowadzamy nowoczesny design, mocne oświetlenie. W strefie tej pojawi się tzw. common table, czyli wielki stół, przy którym będzie można razem spędzić czas i zjeść posiłek. Cały projekt wygląda bardzo interesująco i odbiega od tradycyjnego sposobu aranżowania tego typu przestrzeni. Idziemy z duchem czasu, a dedykując poszczególne strefy konkretnym grupom klientów sprawimy, że food court stanie się pretekstem do przyjścia i spędzenia czasu w galerii. Wszystkie prace zostaną zakończone w III kwartale 2017 roku.

Oprócz zmian w strefie food courtu, pracujemy również nad wprowadzeniem do galerii dużego, atrakcyjnego najemcy z branży fashion. Szczegółów jeszcze nie mogę zdradzić.

Retailnet.pl: A co z Galerią Askana? Jakie prace są tu prowadzone?

Grzegorz Mroczek, v-ce prezes CREAM: – W Galerii Askana prowadzimy końcowe prace związane z relokacją food courtu. Podpisaliśmy już umowy z czterema z pięciu najemców, trzech z nich już funkcjonuje na terenie galerii. Food court został przeniesiony z parteru na pierwsze piętro, dzięki czemu zwiększy się liczba klientów na piętrze. Równocześnie realizujemy drugą inwestycję – otwarcie największego w Gorzowie salonu sieci H&M. Otwarcie już niedługo, bo pod koniec maja.

Obecnie jesteśmy w trakcie przedłużania 5-letnich umów. W ostatnim czasie zakończyła się gruntowna modernizacja kina Helios, który przedłużył umowę z nami na kolejne 10 lat. Modernizacja objęła m.in. technologię projekcji oraz nowy projekt wnętrza, które w bardzo atrakcyjny sposób nawiązuje do historii Gorzowa.

Wyjątkowy efekt osiągnięto dzięki oznaczeniu sal kinowych logotypami gorzowskich kin, które niegdyś funkcjonowały w mieście. Galeria Askana jest na tyle ciekawym i mocnym projektem, że najemcy chętnie w nim zostają. Mamy bardzo dużo zapytań o zamianę lokali na większe, co dla nas jest sygnałem, że najemcy funkcjonują tu bardzo dobrze. Jeśli projekt jest dobrze prowadzony, to chętnych na wynajęcie lokalu nie brakuje.

Retailnet.pl: Nad jakimi jeszcze projektami aktualnie pracuje CREAM?

Grzegorz Mroczek, v-ce prezes CREAM: – Jeśli chodzi o nowości, to nie mogę jeszcze zbyt wiele zdradzić. Wkrótce obejmiemy projekt asset managementowy dużego obiektu handlowego. Zajmiemy się remontem, leasingiem i stroną marketingową. Obiekt przejdzie kompletną rewitalizację, nadamy mu zupełnie nowe oblicze. Jestem przekonany, że będzie to stabilny projekt na długie lata i będzie sukcesywnie zwiększać swoje wyniki.

Poza tym aktywnie działamy w sferze inwestycyjnej. Rozmawiamy z wieloma inwestorami na temat kilku projektów, gdzie naszą rolą będzie prowadzenie zarządzania, leasingu i asset managementu. Nowe projekty i dalszy rozwój są wpisane w DNA naszej firmy. Oczywiście w każdy proces trzeba włożyć mnóstwo pracy ale nie ma innej możliwości jeśli zakłada się osiągnięcie maksymalnych wyników.

Retailnet.pl: Pod koniec marca 2017 r. po wielu latach oddał Pan w ręce Michała Małeckiego zarządzanie Działem Komercjalizacji CREAM. Co było przyczyną tej decyzji?

Grzegorz Mroczek, v-ce prezes CREAM: – Moim zdaniem Michał Małecki zasługiwał na awans, bowiem bardzo dobrze orientuje się w tym temacie i potrafi świetnie zarządzać zespołem. Przekazanie w jego ręce Działu Komercjalizacji wynikało także ze zmian w strukturze własnościowej CREAM. Zostałem udziałowcem firmy, co spowodowało, że mam nieco inne obowiązki. Konieczne było przekazanie części odpowiedzialności w ręce osób, które – mam nadzieję – wykonają tę pracę lepiej niż ja.

Retailnet.pl: Jakie obowiązki czekają na Pana w związku z nową funkcją?

Grzegorz Mroczek, v-ce prezes CREAM: – Do moich zadań będą należały przede wszystkim budowanie bazy nowych kontraktów, rozwijanie szeroko rozumianego asset managementu oraz rozwijanie usługi doradztwa w zakresie nieruchomości, które także prowadzimy.

Rozmawiała: Ewelina Nawrot.

input:focus, select:focus, textarea:focus { border-color: #262872; } a { color: #262872; } .radio i, .checkbox i { color: #262872; } .radio i:before { background-color: #262872; } .button, .btn-default { border-color: #262872; background-color: #262872; } .button:hover { color: #262872; } .page-header-top { background-color: #262872; } .page-header-bottom-alt { background-color: #262872; } .page-intro:after { background-color: #262872; } .page-intro:before { background-color: #262872; } .page-content-section-bg { background-color: #262872; } .page-content-section-bg:before { background-color: #262872; } .page-content-section-border { border-top-color: #262872; } .page-footer { background-color: #262872; } .block-head-1 { border-bottom-color: #262872; } .block-head-1 i { background-color: #262872; } .block-head-2:after { background-color: #262872; } .block-head-2 i:after, .block-head-2 i:before { background-color: #262872; } .block-head-3 { border-bottom-color: #262872; } .block-head-3 i:after { background-color: #262872; } .block-head-4:after { background-color: #262872; } .block-head-7 { border-bottom-color: #262872; } .block-head-7:after { background-color: #262872; } .page-content-section-bg .block-head-3 i { color: #262872; } .main-search button { color: #262872; } .main-search button:after { background: #262872; } .main-nav li a { color: #262872; } .main-nav li a:before { background-color: #262872; } .main-nav li ul { background-color: #262872; } .main-nav li li:hover > a, .main-nav li li.active > a, #block-newsletter-newsletter-subscribe .form-submit:hover, .block-product-details .add-wishlist .button-alt:hover, .block-product-details-2 .add-wishlist .button-alt:hover { color: #262872; } .main-nav .switcher { border-color: #262872; background-color: #262872; } .main-nav .mega > div { background-color: #262872; } #block-newsletter-newsletter-subscribe .form-submit, .btn-primary:hover, .btn-primary:focus, .btn-primary:active { border-color: #262872; background-color: #262872; } .art-portfolio ol li.active, .ui-slider-horizontal .ui-slider-handle, .ui-slider-horizontal .ui-slider-range, .btn-primary.link { background-color: #262872; } .btn-primary, .button:hover, .btn-default:hover, .btn-default:focus, .btn-default:active { border-color: #262872; color: #262872; } .btn-primary.link:hover, .btn-primary.link:focus, .btn-primary.link:active { color: #262872; } } @media screen and (max-width: 767px) { /* phone */ .main-nav ul { background-color: #262872; } .main-nav li a { color: #ecf0f1; } .main-nav li ul { background: #e9e9e9; } .main-nav li li { border-top-color: #262872; } .main-nav li li a { color: #262872; } .main-nav li li a:hover { background-color: #262872; color: #fff; } .main-nav li li ul { border-top-color: #262872; } .main-nav .mega ul li { border-top-color: #262872; } } .slider-revolution .fa:after { background-color: #262872; } .slider-revolution .title { border-top-color: 1px solid #262872; border-bottom-color: 1px solid #262872; } .slider-revolution .button-my { border-color: #262872; background-color: #262872; } .slider-revolution .button-my:hover { color: #262872; } .pagination-1 a:hover { border-color: #262872; color: #262872; } .pagination-1 .active, .pagination-1 .active:hover { border-color: #262872; background: #262872; } .pagination-2 a:hover { color: #262872; } .pagination-2 .active, .pagination-2 .active:hover { background: #262872; } .pagination-3 a:before { box-shadow: inset 0 0 0 1px #262872; } .pagination-3 .active:before, .pagination-3 .active:hover:before { background: #262872; } .pagination-4 a:hover { border-color: #262872; } .pagination-4 .active { border-color: #262872; background: #262872; } .pagination-5 a { border-color: #262872; background-color: #262872; color: #262872; } .block-benefits div:hover { border-color: #262872; background-color: #262872; } .block-benefits i { color: #262872; } .block-benefits-2 li i { color: #262872; } .block-benefits-2 .tabs a:hover { border-color: #262872; background-color: #262872; } .block-benefits-2 .tabs .active a, .block-benefits-2 .tabs .active a:hover { color: #262872; } .block-benefits-3 i { color: #262872; } .block-about .button { border-color: #262872; color: #262872; } .block-about .button:hover { background: #262872; color: #ecf0f1; } .block-about .owl-prev:hover, .block-about .owl-next:hover { color: #262872; } .block-about-2 .bar { background: #262872; } .block-about-2 .value { color: #262872; } .block-about-4 .owl-pagination div { border-color: #262872; background: #262872; } .block-about-5 .owl-prev, .block-about-5 .owl-next { display: inline-block; border-color: #262872; background-color: #262872; } .block-about-5 .owl-prev:hover, .block-about-5 .owl-next:hover { color: #262872; } .block-about-6 .icons a:hover { color: #262872; } .block-mission .year { background: #262872; } .block-mission .years a:after { border-bottom-color: #262872; } .block-recent-works ol li:hover { color: #262872; } .block-recent-works ol .active { border-color: #262872; background: #262872; } .block-recent-works .description { background: #262872; } .block-recent-works .description:before { border-right-color: #262872; } .block-recent-works-3 h3 { border-top-color: #262872; } .block-recent-works-3 .link { border-color: #262872; } .block-recent-works-3 .fancybox { background-color: #262872; } .block-recent-works-3 .owl-pagination div { border-color: #262872; background: #262872; } .block-recent-works-4:before { background: #262872; } .block-recent-works-4 .fancybox { background: #262872; } .block-recent-works-4 .owl-prev:hover, .block-recent-works-4 .owl-next:hover { color: #262872; } .block-recent-works-6 a:before { background: #262872; } .block-recent-works-6 .owl-prev, .block-recent-works-6 .owl-next { border-color: #262872; background: #262872; } .block-recent-works-6 .owl-prev:hover, .block-recent-works-6 .owl-next:hover { color: #262872; } .block-portfolio ol li:hover { color: #262872; } .block-portfolio ol li.active { border-bottom-color: #262872; } .block-portfolio ul .pic span:after, .block-portfolio ul .pic span:before { background: #262872; } .block-portfolio ul .pic span i { color: #262872; } .block-portfolio-2 ol li:hover { color: #262872; } .block-portfolio-2 ol li.active { background: #262872; } .block-portfolio-2 ul .pic:before { background: #262872; } .block-portfolio-2 ul .pic a { background: #262872; } .block-portfolio-2 ul .pic a:hover { color: #262872; } .block-portfolio-3 ol li:hover { color: #262872; } .block-portfolio-3 ol li.active { background: #262872; } .block-portfolio-4 h3 { border-top-color: #262872; } .block-portfolio-4 .link { border-color: #262872; } .block-portfolio-4 .fancybox { background: #262872; } .block-portfolio-5 ol li:hover { color: #262872; } .block-portfolio-5 ol li.active { background: #262872; } .block-portfolio-5 .info:before { background: #262872; } .block-portfolio-6 ol li:hover { color: #262872; } .block-portfolio-6 ol li.active { background: #262872; } .block-portfolio-6 ul a:before { background: #262872; } .block-portfolio-7 ol li:hover { color: #262872; } .block-portfolio-7 ol li.active { background: #262872; } .block-portfolio-7 ul li:before { background: #262872; } .block-portfolio-7 ul a:hover { color: #262872; } .block-portfolio-8 li div:before { background: #262872; } .block-portfolio-8 li a { background: #262872; } .block-clients .owl-prev, .block-clients .owl-next { color: #262872; } .block-testimonials-3 .carousel h3 { border-bottom-color: #262872; } .block-testimonials-3 .owl-pagination div { border-color: #262872; } .block-testimonials-3 .owl-pagination .active { background: #262872; } .block-testimonials-4 .owl-prev, .block-testimonials-4 .owl-next { border-color: #262872; background: #262872; } .block-testimonials-4 .owl-prev:hover, .block-testimonials-4 .owl-next:hover { color: #262872; } .block-services li a { border-color: #262872; } .block-services li a:hover { background-color: #262872; } .block-services-2 li a:hover { background: none; } .block-services-2 li a:after { box-shadow: inset 0 0 0 2px #262872; } .block-services-2 li a:hover:after { background-color: #262872; } .block-services-3 li a:hover { background: none; } .block-services-3 li a:after { box-shadow: inset 0 0 0 2px #262872; } .block-services-3 li a:before { background: #262872; box-shadow: inset 0 0 0 2px #262872; } .block-services-3 li a:hover:after { background-color: #262872; } .block-services-4 li a { border-color: #262872; } .block-services-4 li a:hover { background-color: #262872; } .block-services-5 li i { color: #262872; } .block-services-5 li i:hover { background: #262872; } .block-services-6 h3 span { color: #262872; } .block-services-6 li a { border-color: #262872; background: #262872; } .block-services-6 li a:hover { color: #262872; } .block-services-7 .info i { background: #262872; } .block-services-7 .carousel .active { background: #262872; } .block-services-7 .carousel .owl-prev, .block-services-7 .carousel .owl-next { border-color: #262872; background: #262872; } .block-services-7 .carousel .owl-prev:hover, .block-services-7 .carousel .owl-next:hover { color: #262872; } .block-pricing dt { color: #262872; } .block-pricing .price:before { background: #262872; } .block-pricing li:hover .inner { background: #262872; } .block-pricing li:hover .button { color: #262872; } .block-pricing li:hover .button:hover { background: #262872; } .page-content-section .block-pricing .inner { box-shadow: 0 0 0 1px #262872; } .block-pricing-2 dt { color: #262872; } .block-pricing-2 .price { background: #262872; } .block-pricing-2 .button { color: #262872; } .block-pricing-2 li:hover .inner { background: #262872; } .block-pricing-2 li:hover .button:hover { background: #262872; } .block-progress li i { border-color: #262872; color: #262872; } .block-team-2 .pic:before { background-color: #262872; } .block-team-2 .icons a { color: #262872; } .block-team-3 .pic:before { background-color: #262872; } .block-team-3 .icons a { color: #262872; } .block-team-3 .info h3 { color: #262872; } .block-team-list .pic span:after { background-color: #262872; } .block-team-list .icons a:hover { color: #262872; } .block-team-list .icons a:before { background: #262872; } .block-team-list .skills { border-top-color: #262872; border-bottom-color: #262872; } .block-team-grid .pic:before { background-color: #262872; } .block-skills i:before { background-color: #262872; } .block-skills .bar { border-color: #262872; background-color: #262872; } .block-skills-2 i:before { background-color: #262872; } .block-skills-2 .bar { border-color: #262872; background-color: #262872; } .block-capabilities h3 { color: #262872; } .block-capabilities-2 h3 { color: #262872; } .block-recent-posts .info { background-color: #262872; } .block-recent-posts-2:before { background-color: #262872; } .block-recent-posts-2 li .button { color: #262872; } .block-recent-posts-2 li .button:hover { background-color: #262872; } .block-recent-posts-2 .button-more { color: #262872; } .block-recent-posts-2 .button-more:hover { background-color: #262872; } .block-featured-posts .pic:before { background-color: #262872; } .block-blog-list .link { background: #262872; } .block-blog-list .date:before { background-color: #262872; } .block-blog-list .date-alt { background-color: #262872; } .block-blog-list .zoom { background-color: #262872; } .block-blog-grid .link { background: #262872; } .block-blog-grid .date:before { background-color: #262872; } .block-blog-grid .pic:hover .date { color: #262872; } .block-blog-grid .zoom { color: #262872; } .block-blog-details .date:before, .block-blog-details .reply:before, .block-blog-details .type:before { background-color: #262872; } .block-blog-details .date-alt { background-color: #262872; } .block-blog-details .share a:before { border-color: #262872; background: #262872; } .block-blog-details .share a:hover { color: #262872; } .block-blog-details .about:before { background: #262872; } .block-catalog-toolbar .view a:hover { border-color: #262872; color: #262872; } .block-catalog-toolbar .view .active, .block-catalog-toolbar .view .active:hover { border-color: #262872; background: #262872; } .block-catalog-toolbar .direction { border-color: #262872; background: #262872; } .block-catalog-toolbar .direction:hover { color: #262872; } .block-catalog-grid .pic:before { background: #262872; } .block-catalog-grid .badge { background: #262872; } .block-catalog-grid .price { color: #262872; } .block-catalog-grid .owl-prev, .block-catalog-grid .owl-next { border-color: #262872; background: #262872; } .block-catalog-grid .owl-prev:hover, .block-catalog-grid .owl-next:hover { color: #262872;; } .block-catalog-list .pic:after { background-color: #262872; } .block-catalog-list .badge:before { background-color: #262872; } .block-catalog-list .price { color: #262872; } .block-catalog-list .owl-prev, .block-catalog-list .owl-next { border-color: #262872; background-color: #262872; } .block-catalog-list .owl-prev:hover, .block-catalog-list .owl-next:hover { color: #262872;; } .block-product-details .price { color: #262872; } .block-product-details .button-alt { color: #262872; } .block-product-details-2 .button-alt { color: #262872; } .block-product-details-2 .share a:before { background-color: #262872; box-shadow: 0 0 0 2px #262872; } .block-product-details-2 .share a:hover { color: #262872; } .block-product-info .owl-prev, .block-product-info .owl-next { border-color: #262872; background-color: #262872; } .block-product-info .owl-prev:hover, .block-product-info .owl-next:hover { color: #262872; } .block-product-tabs .head .active { color: #262872; } .block-product-tabs .head .active:before { border-top-color: #262872; } .block-shopping-cart th { border-top-color: #262872; color: #262872; } .block-shopping-cart .price { color: #262872; } .block-shopping-cart .remove { border-color: #262872; background-color: #262872; } .block-shopping-cart .remove:hover { color: #262872; } .block-shopping-cart .quantity a { color: #262872; } .block-shopping-cart .empty td { border-bottom-color: #262872; } .block-shopping-cart-totals dd { color: #262872; } .block-shopping-cart-totals .button-alt { color: #262872; } .block-checkout-order td:last-child { color: #262872; } .block-checkout-payment label { color: #262872; } .block-welcome .icons i:after { border-color: #262872; background: #262872; } .block-welcome .icons a:hover i { color: #262872; } .block-pasteboard:before { background: #262872; } .block-pasteboard .icons a:hover { color: #262872; } .block-map-3 .block-head { color: #262872; } .block-contacts ul li:after, .block-contacts ul li:before { border-color: #262872; background-color: #262872; } .block-contacts ul li:before { background-color: #fff; } .block-contacts ul li span { border-bottom-color: #262872; } .block-contacts ul .active { color: #262872; } .block-contacts ul .active:before { background-color: #262872; } .block-contacts ol { border-top-color: #262872; } .block-contacts ol li { color: #262872; } .block-contacts ol li i:after { background-color: #262872; } .block-feedback .message i, .block-feedback-2 .message i { color: #262872; } .block-not-found h3 { color: #262872; } .block-not-found .pic:before { background-color: #262872; } .block-not-found .pic div:before { background-color: #262872; } .block-not-found-2 .button { color: #262872; } .block-not-found-2 .button:hover { background: #262872; } .block-coming-soon li:before { background-color: #262872; } .block-coming-soon-2 li:after { background-color: #262872; } .widget-categories a:hover, .widget-categories a.active { color: #262872; } .widget-top-posts a:hover { color: #262872; } .widget-text hr { border-top-color: #262872; } .widget-text em { color: #262872; } .widget-archive a:hover, .widget-archive a.active { color: #262872; } .widget-tags a:hover { color: #262872; } .widget-categories-filter a:hover { color: #262872; } .widget-categories-filter .active { color: #262872; } .widget-categories-filter .active span { background-color: #262872; } .widget-price-filter .ui-slider-range { background-color: #262872; } .widget-price-filter .ui-slider-handle { background-color: #262872; } .widget-color-filter .active:before { border-color: #262872; } .widget-top-products .pic i { background-color: #262872; } .main-nav ul { background-color: #262872; }